Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky a odpovědi

15. 12. 2008

ObrazekRozhodl jsem se pro další krok ve fungování těchto stránek a to dát příležitost k otázkám. V komentáři k tomuto příspěvku můžete pokládat otázky týkající se křesťanství, biblických textů a víry vůbec. Určitě se najdou otázky, s kterými si nebudu vědět rady. S některými otázkami možná v diskuzi poradí někdo jiný. A možná se najde něco, s čím budu schopen pomoci. Uvidíme. Takže pokud máte dotaz, napiště jej do komentáře k tomuto článku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak přijímat nemoci?

(Anežka, 11. 12. 2011 21:14)

Dobrý večer Michale, moc Vás zrdavím a děkuji za tuto možnost, kterou lidem dáváte, aby položili svůj dotaz. Pocházím z ateistického prostředí a až nyní (v dospělém věku) hledám Boží cestu. Prošla jsem různé směry a přečetla spoustu knih. Přesto mám v některých věcech veliké nejasnosti. Abych Vás nezdržovala dlouhým úvodem - v podstatě mě nejvíce trápí moje letité tápání v oblasti zdraví/nemoci. Opravdu nevím, jak máme jako věřící lidé přistupovat k fyzické bolesti (nemoci), ať už se jedná o nás samé, našeho partnera, rodiče či dokonce děti (což matku bolí nejvíc). Bibli sice pravidelně čtu (převážně NZ), ale opravdu nevím, který názor (výklad) je pravdivý. Například Andrew Wommack tvrdí, že nemáme-li dokonalé zdraví, pak je to naší neschopností jej od Boha přijmout, ale jiné zdroje naproti tomu mluví v tom smyslu, že utrpení patří k životu - a máme ho tedy v tichosti a pokoře akceptovat jako osud, Boží vůli, nebo zkoušku, či dokonce Bohem svolené pokoušení Ďáblem. Je nemoc to, čím nás Otec vychovává a přivádí k sobě? Jak se v tomhle dá najít pravda? Sama mám za sebou spoustu bolesti, několik operací a strach o zdraví je tedy můj denní chléb... Proto je-li to možné, ráda bych se k této problematice postavila správně...mám tedy poručit své nemoci ať ve jménu Pána Ježíše Krista odejde, nebo ji naopak bez odporu přijmout jako podíl na Kristově utrpení?
Velice Vám děkuji za Váš čas a budu se těšit na odpověď, Bůh s Vámi, Anežka.

Re: Jak přijímat nemoci?

(Michal, 12. 12. 2011 21:45)

Dobrý den Anežko. Děkuji za dotaz, určitě se pokusím odpovědět. Píšete o hledání pravdy v otázce zdraví a nemoci. A máte jistě pravdu, že i v křesťanství najdete celou spleť názorů. Dovolte, že se dotknu toho, co zmiňujete také, Bible. Opravdu Vám nezbývá, než vzít tu Bibli do rukou a přemýšlet. Je nezbytné hodnotit autoritou Bible to, co čtete v knihách. Jak můžete vědět, že zrovna já Vám dobře a hlavně pravdivě poradím? Takže jako pravidlo číslo jedna určitě doporučuji vše zkoumat na základě Bible. Nicméně když už se mne ptáte na názor, tak odpovím. Je samozřejmě jasné, že nelze vše vtěsnat do několika řádků. Můj názor je velmi blízký názoru, který prezentoval můj přítel, primář Štěpán Rucki, ve knize „Je mezi vámi někdo nemocen“. Kniha je ještě k dostání třeba zde: http://poznani-kameny.cz/detail/1/18531/. Ale pokud se mám vyjádřit, tak určitě mám hodně daleko k názorům třeba Andrew Wommacka. Tohle já v Bibli nevidím. Takže východisko rozhodně nevidím v přikazování nemoci, aby odešla. Nicméně určitě souhlasím s tím, že se modlíme za zdraví či žádáme i další o takové modlitby, to vše s tím, že jsme ochotni přijmout jakoukoli Boží vůli. Jinými slovy, moji touhou je vážit si Krista a Jeho vůle více než svého zdraví. Raději budu nemocen a ve víře v Krista než zdravý a bez Něj. A potom ještě reakce na otázku po původu nemoci. Myslím, že obecně jsme schopni definovat několik pravd. Trochu o tom mluvím v kázání, které naleznete zde: https://klus.estranky.cz/clanky/kazani/zit--trpet-i-umirat-ke-slave-bozi.html. Nicméně, nakonec na tu otázku, proč se mi to děje nikdy nedostaneme dostatečně uspokojivou odpověď. A tak toužím po tom, abych se v takových chvílích ptal méně „Bože, proč?“ a abych se ptal více „Bože, jak mohu v této situaci oslavit Tvé jméno.“ To nejsilnější svědectví Církve vždy bylo to, jak umí nést utrpení a těžkosti. Kéž bychom to uměli i my dnes. Snad jsem alespoň maličko odpověděl. Pokud budete mít doplňující dotazy, určitě se ozvěte. Můžete tady nebo třeba na email. Pán Vám žehnej v hledání pravdy. michal(tečka)klus(zavináč)seznam(tečka)cz

Re: Jak přijímat nemoci?

(Aleš , 7. 2. 2020 21:15)

Celkem jednoduché. Buď máte víru, nebo ne. Bud věříte Bohu a otevřete se tomu, co Ježíš udělal na kříží, nebo ne. Vše ostatní jsou jen hloupé náboženské kecy. Většinou lidí, kteří rozumí všemu, ale v reálu ničemu. Bible popisuje jasně, co je možné a co je víra. Nepokáral náhodou Ježíš své učedníky, když nemohli někoho uzdravit ?

Re: Re: Jak přijímat nemoci?

(Zdenka , 19. 6. 2020 15:13)

Ano, vše je o naší silné víře. Jak je silná, pak platí Boží slovo.....podle tvé víry ať se ti stane. My pak máme přijímat od Boha vše jak je, protože jen On ví, co je nám třeba....tehdy říkáme Bohu....podle Tvé vůle, ať se stane. Za každých okolností je věřit Bohu, že pomoc od Něj a Jeho smilování přijde v pravý čas nebo Mu důvěřovat, že věci jak se dějí, jsou tak, jak být mají.
Hodně požehnání a silné víry všem. Z

Písně

(Anežka, 1. 6. 2018 12:02)

Zdravím Vás Michale!
Mám na Vás takovou prosbičku či návrh - bylo by možné si ty krásné písně, které zpíváte při bohoslužbách (např. Pomoz mi můj Pane, abych nežil planě atd.) někde nějak stáhnout? Máte je třeba v nějakém souboru, který bych si mohla uložit do PC? Měla jsem totiž v posledních týdnech velké zdravotní problémy a musela prodělat závažnou operaci, po které jsem nucena zůstat delší dobu doma na neschopence. Nebudu mít tedy ještě dlouho žádnou možnost dostat se do kostela, což mi citelně schází... Sestry z našeho sboru mě sice pravidelně navštěvují a nosí nedělní kázání našeho pana faráře v tištěné podobě, ale mě velmi chybí i ty naše křesťanské písně. Každý týden nadále poslouchám i ta Vaše krásná kázání, protože Vás od začátku považuji za toho, který mi jako první Pána Boha ukázal v Jeho lásce a milosrdenství, za což Vám nepřestanu být vděčná... proto Vy, Michale, máte navždy místo v mém srdci:) Děkuji a Pán Bůh opatruj Vás i celou Vaši rodinu, Anežka.

Re: Písně

(Michal, 6. 6. 2018 14:22)

Dobrý den, Anežko,
díky za zprávu. Modlím se za to, abyste měla trpělivost v nemoci a i o rychlý návrat ke zdraví, podle Boží vůle. Je mi líto, ale nemám žádné nahrávky písní. Ale myslím, že se dají nějaké písně najít na youtube. Zkuste tam.
Pán s Vámi.
Michal

Harold S. Kushner

(Ela, 27. 5. 2018 13:37)


Dobrý den,
jsem letitou členkou ČCE a velmi ráda čtu duchovní literaturu. Poslední dobou se mi dostaly do rukou dvě knihy od H.S.Kushnera "Jak překonat strach" a také Proč se dobrým lidem stávají zlé věci". Ráda bych se vás zeptala, jaký máte na jeho knihy názor. Je pro evangelíky dobré číst knihy od židovských autorů? Můžeme souhlasit s jejich odpovědí a názorem na Boha?

Re: Harold S. Kushner

(Michal, 28. 5. 2018 8:25)

Dobrý den, paní Elo,
děkuji za dotaz. Přiznám se, že jsem knihy od pana Kushnera nečetl. Osobně si myslím, že můžeme číst téměř všechno. Sám apoštol Pavel nás povzbuzuje, abychom zkoumali všechno a drželi se dobrého (1Tes. 5,21). Je také jasné, že to, co nám slouží jako měřítko, je Bible, Boží slovo. A té je třeba dát prostoru nejvíce! Žádná kniha nemůže být čtena nekriticky. A to ani ta, která je psána evangelickými autory. Ale samozřejmě, když čteme autora, který vychází z jiného náboženství, tak musíme předpokládat, že bude mít jiný pohled na víru. Přesto nevylučuji, že nalezneme něco, co nám pomůže v našem vlastním přemýšlení o Bohu, o víře, o životě.
Nakonec jedna poznámka ke Kushnerovi. Z toho mála, co jsem si načetl se zdá, že Kushnerův pohled na Pána Boha je odmítán i velkou škálou židovských myslitelů. Mám pocit, že má nižší pohled na Pána Boha, než vidím v Bibli, než zastává historická církev, než zastávám já. Například je celkem zjevné, že Kushner popírá Boží všemohoucnost. Takže při čtení (nejen) Kushnera bych jistě doporučoval ostražitost.
Ať Vám Pán Ježíš žehná a dává hodně moudrosti v rozlišování pravdy od nepravdy!

Michal Klus

Luxus

(Petr, 14. 5. 2018 15:32)

Dobry den Michale,
mam dilema. kdysi, to jsem jeste nebyl obraceny, jsem mel kratce motorku. Po roce jsem ji prodal, ale dodnes se mi libi. Stale po nich koukam a touzim. A pere se to ve me. Rad bych ji zase mel, ne pro blaznivou jizdu, ne novou, ale cestovni, ne moc drahou, na relaxacni jizdu a pro radost toho, ze mam v garazi krasny kus techniky. Nekdo miluje lezeni po horach, nekdo jezdeni v kanoi, me se zase libi motorky. A porad mam vycitky, ze bych jako krestan tohle nemel, ze bych nemel dychtit po vecech sveta. Je to zle mit tyto touhy? Nechci zranit pana Boha, nechci jit proti jeho slovu, vuli... Nekdy je tak tezke ji najit. Neni to neprimereny luxus? A neni mnohem horsi delat ze nic nemuzu, jakoby trpet a pritom si drzet pokrytecky zal?
Dekuji,
Petr

Re: Luxus

(Michal, 15. 5. 2018 19:45)

Zdravím Vás Petře,
Díky za otázku. Samozřejmě nejsem schopen říct, co máte dělat. Neexistuje univerzálně platná jasná odpověď. Každopádně si myslím, že není dobré nerozhodovat se podle toho, co je či není horší, ale podle toho, čím nejvíce oslavím Ježíše.
Obecně bych doporučil zvážit dva aspekty. A to, jak nakládáte se svým časem a se svými financemi. Člověk se totiž může zříci motorky a při tom nebýt věrný v nakládání se svým časem a financemi. Na druhé straně si dokážu představit i opačnou variantu, že člověk je velmi dobrým správcem svého času a svých financí přestože má v garáži motorku. 
Dále tady hrají roli některé další principy. Například otázka půstu. Ano, někdy je pro nás opravdu dobré se některých věcí zříci. Na druhé straně nám Pán Bůh ukazuje, že nechce, abychom žili bez různých potěšení a požehnání, když vidíme, že i toto jsou jeho dary.
Takže principů ke zvážení je jistě více. Každopádně jsme přesvědčen, že důležitější než to, zda máme motorku či ne, je to, jak blízko Pánu je naše srdce. Pokud se sytíme Božím slovem, pokud Pánu sloužíme, pokud o Něm svědčíme, tak potom to, co máme v garáži, jen málo ovlivňuje náš duchovní život. Přeji Vám dobré rozhodnutí!

Michal

hledání

(ivan, 14. 5. 2018 20:19)

aby člověk poznal více a dostal se dál k pochopení a cítění smyslu života musel by se vzdát vše co člověk vytvořil a řídit se jen srdcem a duší protože tyto hodnoty jsou neovlinitelné a nejsou schopny něčeho špatného

Zdravím vás, Michale!

(Anežka, 13. 8. 2017 20:56)


Dobrý večer Michale, možná si na mě a moji rodinu pamatujete. Uběhlo mnoho času od doby, kdy jsme spolu byli v kontaktu a proto bych vám moc ráda napsala pár slov a také za vše, co jste mi tehdy napsal, poděkovala. Měl jste úplnou pravdu, věci se skutečně vyvinuly tím správným směrem - stačilo jen dát Pánu Bohu čas. On sám otevřel srdce lidí, kteří o Něm dříve nechtěli slyšet a přivedl k sobě nejen mé děti a mého muže, ale dokonce i mou maminku. Děkuji za to všechno Bohu a s vděčností v srdci vzpomínám také na vás, který jste mě v začátcích mé cesty k Otci vedl a mnohokrát mi trpělivě pomáhal.
Přeji vám i celé vaší rodině hojnost Božího požehnání, Jeho ochrany, lásky a pokoje, který může darovat pouze On, náš Spasitel a Pán Ježíš Kristus.
Zdraví, Anežka.

Re: Zdravím vás, Michale!

(Michal, 14. 8. 2017 11:58)

Zdravím Vás Anežko. To mi udělalo opravdu velikou radost. Moc děkuji, že jste se ozvala. Pán Bůh je dobrý. Díky mu za to. Kdybyste měla někdy cestu kolem Třince, tak dejte vědět. Rád Vás vezmu na kafe. :) mk

Bozi slava

(Petr, 12. 4. 2017 9:04)

Dobry den,
stale casteji slysim v cirkvi, kam chodim, nazor, ze Buh nemuze jednat na Zemi, kdyz jej znovuzrozeny clovek neposlouche, ze tim Boha rozhneva a muze i stratit spasu. V podstate se na rict, ze podle toho co slysim je Buh clovekem omezen. Bojuju s timto ucenim, protoze ma pro me pachut uceni hnuti viry. Ja sam bych nebyl nikdy schopen se obratit sam. Byl to
Bozi zazrak, ze mi dal viru, tak to vidim. Byl jsem rebel vuci nemu. A on jednal. Nyni bohuzel diky sve slabosti take nekdy hresim, ale bezim pak za nim a v duchu brecim. Nenavidim hrich a verim, ze kazdy opravdu znovuzrozeny clovek ho take nenavidi a tedy skutky dela, protoze nemuze jinak. Verim, ze Buh svou slavu nikomu neda a nebude se s nikym delit. Je jen jeho. Slava za spasu cloveka je jeho na 100%, protoze neni nikdo, kdo by Boha hledal a vira je Bozi dar, takze se nikdo nemuze chlubit. On se dal nalezt tem, kdo ho nehledali.
Takze kdyz slysim, ze znovuzrozeny clovek Boha omezuje v jeho jednani, tak je to nakonec clovek, kdo dovrsuje Bozi dobro. Komu pak pripadne slava, Bohu, cloveku, nebo se o ni snad budou delit? Stejne tak, je-li to clovek kdo svou poslusnosti, pote co byl znovuzrozen, zpusobi udrzeni sve spasy, je to zase clovek, kdo ma podil na konecne slave. Tohle slycham a trapi me to, protoze s tim nesouhlasim. Jak to, prosim, vidite vy?

Re: Bozi slava

(Petrovi, 12. 4. 2017 14:35)

Dobrý den,
Samozřejmě, věřím v Boží svrchovanost. Na druhé straně je také jasné, že člověk, a to i znovuzrozený, může zarmucovat Božího Ducha, svými činy se stavět proti Božímu dokonalému plánu. Jenže, jak píše Pavel, tam kde se rozmnožil hřích, se ještě více rozmnožila milost a to přináší slávu našemu Pánu. Největším příkladem je Golgota. Díky zlovůli člověka byl nevinný Boží Syn ukřižován. Ale z toho činu největšího zla Bůh přinesl tu největší milost pro člověka. Takového Boha máme a takovému Bohu věříme.
Přeji Vám, aby i v toto sváteční období bylo Vaše srdce novou vděčností!

Michal

Deti

(Petr, 12. 12. 2016 14:57)

Dobry den,
vrta mi hlavou a trapi me jedna otazka, asi proto, ze mame male dite. Povezte mi, prosim, co si myslite, ze se stane s detmi, ktere predcasne zemrou. Jsou male, nemely moznost prijmout evangelium. I male deti hresi, takze i ony by potrebovaly odpusteni a znovu se narodit. Kdyz bible rika, ze se kazdy musi narodit znovu, tak co s detmi, ktere se nemohly rozhodnout nebo porozumely, ale detsky, ne do hloubky. Kdo z lidi se obratil jako male decko? Vetsina, myslim, ze k rozhodnuti musela dozrat. Stejne to nedokaze zadny clovek sam, je to Buh a jeho dar, kdo dava nove srdce. Ale kde je ta hranice, kdy je dite zachraneno protoze je to dite a kdy je clovek odpovedny za sve rozhodnuti? Pokud neni hranice, nemaji deti sanci. Pokud je, tak jaka? Asi tajemstvi, ktere nam neni zjeveno.

Re: Deti

(Michal, 13. 12. 2016 9:32)

Milý Petře,
ano je to jistě tajemství a otázka, která není jednoduchá a která také církev rozděluje. Mám ve svém okolí mnoho těch, jejichž víry si upřímně vážím, ale v této otázce budeme mít významně rozdílný názor.
Mnoho bylo o této problematice napsáno. (Na konci uvádím odkazy na dva články na mém webu. Mimo jiné tam řeším částečně i tu problematiku hranice mezi spasením jako dítě a spasením vírou.)
Ale když to vezmu jen velmi stručně, tak si myslím, že jsou dvě základní otázky, které si křesťanští rodiče kladou. Tou první je, co mohu udělat, abych pomohl svému dítěti ke spasení. A z jedné strany je odpovědí slovo "nic". Z druhé strany mohu udělat velmi mnoho. Každý člověk, včetně dítěte, je spasen, když věří a má Ducha svatého. Já jsem přesvědčen, že toto se stává realitou ve křtu. A proto považuji křest dítěte za to nejlepší, co může rodič pro své dítě udělat. Věřím, že ve křtu Pán Bůh křtěnou osobu, dítě, přijímá. Ale to je samozřejmě jen začátek. Následuje cesta učení, aby dítě jednou i samo mohlo vyznat Ježíše jako Pána. Ale věřím, že ve křtu se toto dítě stalo Božím dítětem a že už žádnou hranici nepřekračuje. Ano jistě, když se k té víře přidá intelekt a vůle, je to jistě zásadní krok. Ale toto už není obrácení. Obráceno už dítě bylo.
Pak je tady samozřejmě ta druhá otázka, která je mnohem těžší, a já ji ještě zúžím. Co když dítě zemře ještě před křtem? Například Martin Luther říká, že věřící rodiče máme v tomto případě upokojovat a připomínat jim velkou Boží milost a fakt, že jejich děti byly vystavovány Božímu slovu a že Pán Bůh už v nich působil. A stejně jako zločinec na kříži nestihl křest a přijal ujištění o spasení, tak ho my můžeme přijmout i pro tyto děti.
Ať Vám Pán dává moudrost k duchovnímu vedení vašeho dítěte a naplňuje Vás svým pokojem!

Michal Klus

https://klus.estranky.cz/clanky/clanky/proc-mam-nechat-pokrtit-sve-nemluvne-.html
https://klus.estranky.cz/clanky/powerpoint/krest-a-znovuzrozeni.html

Re: Re: Deti

(Zdenka, 15. 12. 2016 8:24)

Souhlasím s panem Michalem. A tak když z lásky ke svým dětem a z lásky k Bohu, necháme děti pokřtít a děláme tak proto, že milujeme své děti a záleží nám na jejich osudu, naplňujeme Boží vůli...abychom milovali jedni druhé. A stejně jako Ježíš věřil Bohu, že má moc jej vzkřísit, tak i my máme věřit Bohu, že dokoná plán naší záchrany. Láska podle učení Bible nikdy neumírá, ta je věčná. Proto, kde je tato čistá láska, tam je i Bůh. Nemůžeme tedy říkat ten bude spasen a ten nebude, protože vše je v rukou Božích. Máme si však zachovat víru v Krista Spasitele, naději v milosrdenství Boží a lásku, která dokáže učinit i nemožné. (1.Korintským:13).
Věřme tedy v Pánovo milosrdenství a přivádějme už naše děti k Bohu, vždyť jemu záleží na nás všech.
Bůh není hluchý, je živý a naslouchá hlasu našich srdcí.

Vytrzeni cirkve

(Jan, 16. 5. 2014 16:05)

Drahy bratre,
Dovoluji si nesouhlasit. Vytrzeni, jak o nem mluvi Pavel (« Hle, odhalim vam tajemstvi... »). bylo az do doby, nez to Pavlovi Pan zjevil tajemstvim. Stejne jako « novozakonni cirkev » byla tajemstvim v celem starem zakone. Ve starem zakone take neni nikde novozakonni cirkev jako takova zminena, az na nejake narazky jako ze « v nem dojdou spasy vsechny celedi zeme ».
Je treba rozlisovat, komu jsou ktera slova v bibli adresovana, zda cirkvi (duchovnimu lidu Bozimu) nebo Izraeli (fyzickemu lidu Bozimu).
Cirkev je nevesta Kristova. Velke souzeni je vyliti Boziho hnevu na hrisny svet. Copak by zenich (Pan Jezis) tesne pred svatebni veceri vylil na svou panenskou a vernou nevestu svuj hnev ? To nedava smysl ani z lidskeho pohledu.
Vers co citujete se nevztahuje na cirkev (rozumne druzicky, ktere budou vytrzeny), ale na Izraelce, se kterymi ma Buh jeste nevyrizene ucty, protoze odmitli Jezise Krista jako Mesiase a kteri behem souzeni uveri, a take na ty « posetile druzicky » (vlazne krestany, kteri vytrzeni neocekavaji) ktere po zmizeni vericich pochopi, a na lidi co se behem souzeni « probudi » a uveri, ale tito vsichni zaplati za priznani se k Jezisi zivotem – budou stati. Tito budou take spaseni, ale jako skrze ohen. Takze cekat na souzeni jako na druhou sanci je VELKA posetilost! Cinte pokani a obratte se, dokud doba milosti jeste trva a jak rekl Pan Jezis : Modlete se v kazdy cas i hodinu, abyste byli hodni uniknout vsemu co se bude dit. »
Poselstvi Pana Jezise v Lukas 21 :7-27 jsou instrukce pro Izrael ! (kteri maji uprchnout na poust a Buh je tam bude ochranovat a zivit) verse 28-36 jsou pro cirkev ! (podobenstvi o fikovniku, fikovnik=Izrael, tato generace ktera uvidi Izrael znovu ve sve zemi nepomine, dokud se to vse nestane)
Nekolik versu :
I Tesalonickym (prichod pana Jezise pro svou nevestu, setkani v oblacich, neviditelny pro svet, pred velkym souzenim)
1:10 : ... abychom ocekavali z nebe jeho Syna Jezise, jenz nas vysvobozuje od prichazejiciho hnevu
4:13-11 Nejdrive vstanou ti co zemreli v Kristu (prvni vzkriseni, blahoslavene), potom my zivi, kteri se toho dockame, budeme spolu s nimi uchvaceni v oblacich vzhuru vstric Panu. Temito slovy se vzajemne potesujte.
Vzdyt Buh nas neurcil, abychom propadli jeho hnevu, ale abychom dosli spasy skrze naseho Pana Jezise Krista.
II Tesalonickym (fyzicky prichod Pana Jezise na zem se svymi svatymi – cirkvi, uzri ho kazde oko, na konci velkeho souzeni)
2: 1 Pokud jde o prichod Pana Jezise, kolem nehoz budeme shromazdeni….
2: 7 Dokud nebude odstranen ten kdo tomu zlu brani (cirkev)
Apocalypsa
ma 3 casti: “Napis to co JE, i to co se ma stat POTOM (po vytrzeni). 1.Dopisy Pana Jezise sedmi cirkvim. 2.Pak byl Jan vzat do nebe: “Pojd sem”
Od teto chvile uz v apokalypse neni o cirkvi ani zminka, tj. Cirkev jiz neni na zemi pritomna. 3.Velke souzeni trvajici 7 let.
Bohuzel zde neni dostatek mista udelat podrobny rozbor. Doporucuji podrobne si precist citovane pasaze a prostudovat i proroka Daniele (70 tydnu pro Izraelsky narod) atd.
Taky jsem v tom tapal, ale podrobne biblicke studium, mnoho modliteb a vedeni Ducha Svateho mne uvedlo do teto pravdy.
Doporucuji tyto stranky, kde je o vytrzeni a souzeni podrobny rozbor:
http://jedina-cesta.tripod.com/id14.html
http://jedina-cesta.tripod.com/id30.html
Buh zehnej vsem kteri toto ctete, at vas naplni radosti z poznani Jeho Pravdy. A nashledanou pri setkani s Panem v oblacich 

Re: Vytrzeni cirkve

(Michal, 19. 5. 2014 21:19)

Čtenářům: Na výše uvedene linky doporučuji neklikat. Je tam plno reklamních oken, které se vám začnou otevírat. Ty stránky má někdo pro peníze.
Jane: Děkuji za názor. Nevím s čím nesouhlasíte ani na jaké mou citované verše se odkazujete.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »